Novinky Festival Program Praktické Foto-video Charita Vydavatel Press Partneři
    MENU ▼

Sweetsen fest má další problémy


03.06.2009 - DAREK ŠTALMACH - MF DNES

Frýdek-Místek - Necelý měsíc před začátkem jednoho z nejoriginálnějších festivalů v republice, frýdecko-místeckého Sweetsen festu, mají jeho pořadatelé velké problémy. „Minulý týden nám odřekl podporu jeden z velkých sponzorů a to je spolu s tím, že se frýdecko-místecký magistrát rozhodl nepodporovat náš festival finančně, velký problém,“ popisuje současný stav příprav organizátor Sweetsen festu Petr Korč. „To ale rozhodně neznamená, že by festival nebyl. V každém případě jej uspořádáme, byť v omezené podobě. S největší pravděpodobností bude festival trvat jen dva dny, namísto původních tří,“ dodal Petr Korč.

Chybí zhruba 100 tisíc korun Vedle ekonomické krize, která nutí firmy šetřit, a tím i omezovat množství peněz určených na podporu kulturních akcí, chybí festivalu i peníze, které dříve získával od frýdeckomísteckého magistrátu. Shodou okolností se jedná právě o sto tisíc korun. Magistrát ukončení finanční podpory vysvětluje snížením příjmů města kvůli ekonomické krizi, podle zainteresovaných jde hlavně o pomstu politiků, vedených radním a poslancem Petrem Rafajem, za projevy hudebníků při loňském ročníku festivalu. Tehdy se měl Petr Rafaj nechat slyšet, že akce, na které vystoupí známý folkový zpěvák Tomáš Kočko, nemá nárok na podporu města. Radnice i poslanec toto tvrzení popřeli, faktem ale zůstává, že se pro letošní ročník jedné z nejvýznamnějších kulturních akcí konaných ve městě nenašla ani koruna a až letos na jaře podepsali radní s pořadateli festivalu smlouvu o záštitě města nad festivalem, která pořadatelům umožní využít služeb společností patřících městu.

Je pravda, že ani po šesti letech, co festival existuje nevíme, jak na tom s městem jsme,“ říká Petr Korč. „Letos jsme vypadli z programu beskydského Veseléta,město nám nedalo dotace. Nevíme, co si o tom myslet, z programu Veseléta vypadly dvě akce pro mladé, Sweetsen fest a festival Beskydysound, namísto toho tam pořadatelé zařadili koncert Evy a Vaška a nějakou soutěž v pití piva. Osobně si dokážu představit lepší využití peněz,“ dodal Petr Korč.

Kočko na Sweetsnu nevystoupí Kvůli kratšímu programu budou muset pořadatelé snížit i počet kapel, které v průběhu akce vystoupí. Nedostane se tak například na tradiční hvězdu Tomáše Kočka, který uvolnil místo méně známým formacím. „Vystupuji na Sweetsenu každý rok a je na čase si udělat pauzu. Navíc je mé jméno spojováno se současnými problémy akce a já nechci pořadatelům ublížit, chci to nejlepší pro festival. Proto letos vynechám. Ve stejný den navíc v Místku hrajeme na jiném místě, takže kdo chce, může přijít,“ vysvětlil svou pauzu na festivalu Tomáš Kočko.

zpět     domů     tisk

TELEVIZE POLAR

 

  

TELEVIZE POLAR

Sweetsen Fest v televizi Polar


 

PODPORUJÍ NÁS


POŘADATEL

 

 


 

JDEŠ NA PIVO.CZ

festival v mobilu aplikace

 

 

 

Pro Andriod

 

 

Pro iOS

 

 

 

Novinky Festival Historie Vizuál Podpora osobností Pořadatelé Program Hlavní program Program pro děti Praktické Organizace Bezbariérovost Čistý festival Chcete vystoupit? Charita Charitativní sbírky CD sampler Foto-video Fotky Videa Press Pro novináře Média o nás


© 2004-2021 Sweetsen Fest / admin