Novinky Festival Program Praktické Foto-video Charita Vydavatel Press Partneři
    MENU ▼

16.3.2009 - POLITIK VYHLÁSIL VÁLKU NEJVĚTŠÍ KULTURNÍ AKCI VE MĚSTĚ


Poslanec a zastupitel, který se aktivně zasloužil o to, aby jedinečný Sweetsen fest neobdržel letos ani korunu podpory z rozpočtu města Frýdek-Místek se rozhodl s festivalem dále bojovat bez možnosti přímých důkazů a přístupu médií, tedy v zákulisí.

Festival, na kterém se neplatí vstupné, se letos dostává do vážných finančních a organizačních problémů. Je označen za komerční akci a Petr Rafaj (ČSSD) na oficiálních stránkách města na jeho účet dodává: “tento hudební festival byl politicky zneužit, nesl známky agitačního mítinku“. Takové osobním selháním motivované jednání veřejného činitele nepoškozuje dle našeho názoru už jen jeho osobu nebo vlastní stranu, ale i celé město Frýdek-Místek.

Aktivitami politika nemusí být navíc postižena pouze akce samotná, ale i ti, kteří se Sweetsen festu zastanou nebo se i jen formálně podílejí na jeho organizaci.

Tělovýchovná jednota Slezan Frýdek-Místek, v jejímž areále se festival na základě nájemní smlouvy tradičně koná, je pod záminkou formálních pochybení nečekaně omezována v možnosti pronájmu areálu (část pozemků je vlastněna městem) nejenom Sweetsen festu, ale i dalším akcím, kterých zde probíhá celá řada (např. folk a country festival Muzikantské žně).

Sweetsen fest, který již navštívil více než každý druhý občan města do 30 let (loni to bylo na 10 000 návštěvníků), se dlouhodobě těší podpoře řady zastupitelů i zaměstnanců města, a dnes po vykrystalizování postojů jednoho poslance opět i části umírněných radních.

Jako návrh na řešení současné situace jsme minulý týden radě zaslali žádost festivalu o oficiální záštitu statutárního města Frýdek-Místek spojenou s možností bezplatného užití částí pozemků v jeho vlastnictví ke konání akce v tradičním místě a deklaraci oficiální podpory s možností spolupracovat jako v minulých letech při pořádání s organizacemi města (technické služby, skládka, městská policie, atd.).

Pokud současní představitelé města deklarují svou podporu, mohou napravit pochybení vlivného politika. Je přece absurdní aby městská občanská aktivita typu Sweetsen fest a město Frýdek - Místek, ať už je na radnici kdokoliv, byli spolu na válečné stezce,“ říká hudebník Tomáš Kočko.

„Myslím, že každá strana by měla disponovat vnitřními mechanizmy, které jí umožní distancovat se od konání jedince používajícího zavrženíhodné metody uplatňování politické moci tak, aby dokázala předchozí pochybení zvrátit novým konstruktivním rozhodnutím“, dodává předseda pořadatele, občanského sdružení Pod Svícnem Petr Korč.

6. ročník Sweetsen festu proběhne 26. a 27. června 2009.

Ukončení smlouvy s TJ Slezan Frýdek-Místek městem (.jpg)


zpět     domů     tisk

TELEVIZE POLAR

 

  

TELEVIZE POLAR

Sweetsen Fest v televizi Polar


 

PODPORUJÍ NÁS


POŘADATEL

 

 


 

JDEŠ NA PIVO.CZ

festival v mobilu aplikace

 

 

 

Pro Andriod

 

 

Pro iOS

 

 

 

Novinky Festival Historie Vizuál Podpora osobností Pořadatelé Program Hlavní program Program pro děti Praktické Organizace Bezbariérovost Čistý festival Chcete vystoupit? Charita Charitativní sbírky CD sampler Foto-video Fotky Videa Press Pro novináře Média o nás


© 2004-2021 Sweetsen Fest / admin