Novinky Festival Program Praktické Foto-video Charita Vydavatel Press Partneři
    MENU ▼

Město Sweetsen fest nepodpoří


11.02.2009 - MF DNES

Frýdek-Místek - Oblíbený frýdeckomístecký festival Sweetsen fest, který pravidelně na začátku července představuje publiku většinu amatérských i profesionálních kapel působících ve městě, narazil u městských zastupitelů. Ti, díky neúčasti zástupců politických klubů ČSSD a KSČM při hlasování, rozhodli, že festival nedostane dotaci ve výši 100 tisíc korun.

Pro festival, na který je vstup zdarma a kapely za svá vystoupení nepobírají honorář, to ale konec neznamená, organizátoři jej plánují uskutečnit i přes nezájem části zastupitelů.

Festival bude i bez dotace „Vše zapadá do scénáře jako z roku 1975,“ řekl pořadatel festivalu Petr Korč. „Rozdělují se peníze daňových poplatníků, tedy peníze naše. Politici se chovají, jako by rozdělovali peníze vlastní, za které požadují adekvátní lokajství a servilitu,“ dodal. Podle něj i ostatních pořadatelů festivalu je totiž neschválení dotace pomstou za to, že na jeho loňském ročníku vystoupil frýdecko-místecký folkový zpěvák Tomáš Kočko.

„Zastupitelstvo rozhodlo jak rozhodlo, je to kolektivní orgán,“ komentovala rozhodnutí města primátorka Frýdku-Místku Eva Richtrová.


zpět     domů     tisk

ČESKÁ TELEVIZE

Sweetsen Fest v České televizi


 

TELEVIZE POLAR

Sweetsen Fest v televizi Polar


PODPORUJÍ NÁS


POŘADATELÉ

 

 
www.kulturafm.cz

 

 


 

FEST BEER GUIDE

festival v mobilu aplikace

 

Pro Andriod

Pro iOS

 

Novinky Festival Historie Vizuál Podpora osobností Pořadatelé Program Hlavní program Zahájení festivalu Sweet Talks Program pro děti Výstava Praktické Organizace Bezbariérovost Čistý festival Chcete vystoupit? Charita Charitativní sbírky CD sampler Foto-video Fotky Videa Press Pro novináře Média o nás


© 2004-2019 POD SVÍCNEM z.s. / Doporučujeme Dům Pod Svícnem / admin