Novinky Festival Program Praktické Foto-video Charita Vydavatel Press Partneři
    MENU ▼

Město Sweetsen fest nepodpoří


11.02.2009 - MF DNES

Frýdek-Místek - Oblíbený frýdeckomístecký festival Sweetsen fest, který pravidelně na začátku července představuje publiku většinu amatérských i profesionálních kapel působících ve městě, narazil u městských zastupitelů. Ti, díky neúčasti zástupců politických klubů ČSSD a KSČM při hlasování, rozhodli, že festival nedostane dotaci ve výši 100 tisíc korun.

Pro festival, na který je vstup zdarma a kapely za svá vystoupení nepobírají honorář, to ale konec neznamená, organizátoři jej plánují uskutečnit i přes nezájem části zastupitelů.

Festival bude i bez dotace „Vše zapadá do scénáře jako z roku 1975,“ řekl pořadatel festivalu Petr Korč. „Rozdělují se peníze daňových poplatníků, tedy peníze naše. Politici se chovají, jako by rozdělovali peníze vlastní, za které požadují adekvátní lokajství a servilitu,“ dodal. Podle něj i ostatních pořadatelů festivalu je totiž neschválení dotace pomstou za to, že na jeho loňském ročníku vystoupil frýdecko-místecký folkový zpěvák Tomáš Kočko.

„Zastupitelstvo rozhodlo jak rozhodlo, je to kolektivní orgán,“ komentovala rozhodnutí města primátorka Frýdku-Místku Eva Richtrová.


zpět     domů     tisk

ČESKÁ TELEVIZE

Sweetsen Fest v České televizi


 

TELEVIZE POLAR

Sweetsen Fest v televizi Polar


PODPORUJÍ NÁS


POŘADATELÉ

 

 
www.kulturafm.cz

 

 

 

Novinky Festival Historie Vizuál Podpora osobností Pořadatelé Program Hlavní program Zahájení festivalu Program pro děti Výstava Kapely a DJs Praktické Organizace Bezbariérovost Čistý festival Chcete vystoupit? Charita Charitativní sbírky CD sampler Foto-video Fotky Videa Press Pro novináře Média o nás


© 2004-2018 POD SVÍCNEM z.s. / Doporučujeme Dům Pod Svícnem / admin