Novinky Festival Program Praktické Foto-video Charita Vydavatel Press Partneři
    MENU ▼

Město Sweetsen fest nepodpoří


11.02.2009 - MF DNES

Frýdek-Místek - Oblíbený frýdeckomístecký festival Sweetsen fest, který pravidelně na začátku července představuje publiku většinu amatérských i profesionálních kapel působících ve městě, narazil u městských zastupitelů. Ti, díky neúčasti zástupců politických klubů ČSSD a KSČM při hlasování, rozhodli, že festival nedostane dotaci ve výši 100 tisíc korun.

Pro festival, na který je vstup zdarma a kapely za svá vystoupení nepobírají honorář, to ale konec neznamená, organizátoři jej plánují uskutečnit i přes nezájem části zastupitelů.

Festival bude i bez dotace „Vše zapadá do scénáře jako z roku 1975,“ řekl pořadatel festivalu Petr Korč. „Rozdělují se peníze daňových poplatníků, tedy peníze naše. Politici se chovají, jako by rozdělovali peníze vlastní, za které požadují adekvátní lokajství a servilitu,“ dodal. Podle něj i ostatních pořadatelů festivalu je totiž neschválení dotace pomstou za to, že na jeho loňském ročníku vystoupil frýdecko-místecký folkový zpěvák Tomáš Kočko.

„Zastupitelstvo rozhodlo jak rozhodlo, je to kolektivní orgán,“ komentovala rozhodnutí města primátorka Frýdku-Místku Eva Richtrová.


zpět     domů     tisk

TELEVIZE POLAR

 

  

TELEVIZE POLAR

Sweetsen Fest v televizi Polar


 

PODPORUJÍ NÁS


POŘADATEL

 

 


 

JDEŠ NA PIVO.CZ

festival v mobilu aplikace

 

 

 

Pro Andriod

 

 

Pro iOS

 

 

 

Novinky Festival Historie Vizuál Podpora osobností Pořadatelé Program Hlavní program Program pro děti Praktické Organizace Bezbariérovost Čistý festival Chcete vystoupit? Charita Charitativní sbírky CD sampler Foto-video Fotky Videa Press Pro novináře Média o nás


© 2004-2021 Sweetsen Fest / admin