Novinky Festival Program Praktické Foto-video Charita Vydavatel Press Partneři
    MENU ▼

FRÝDEK-MÍSTEK NEPODPOŘÍ FESTIVAL SWEETSEN FEST

Zdroj. Právo, 12.2.2009, Anna Bortlíčková

Město Frýdek-Místek nepodpoří festival Sweetsen fest. Rozhodli o tom tento týden zastupitelé, kteří schválili dotace z fondu reprezentace a propagace pro 10 z 11 subjektů. Pořadatel Sweetsen festu, občanské sdružení Pod Svícnem, tvrdí, že kvůli nulové podpoře města je akce v ohrožení.

Podle Petra Korče z občanského sdružení Pod Svícnem pořadatelé festivalu žádali o 100 tisíc korun, což představuje jednu pětinu nákladů na tuto akci. Doplnil, že žádost občanského sdružení na částečnou podporu této neziskové akce byla smetena pod stůl vládnoucí koalicí. Podle Korče je neschválení dotace reakcí na osobní názory hudebníka Tomáše Kočka, který si loni dovolil veřejně nesouhlasit s navrženou variantou obchvatu města. „To se velmi dotklo zvláště pana radního Petra Rafaje,“ řekl Korč. Poslanec a frýdecko-místecký radní Petr Rafaj (ČSSD) Právu řekl, že se k tomu nechce vyjadřovat. Podle něj to nemá souvislost s rozhodnutím zastupitelstva. Korč řekl, že „politické tanečky“ kolem podpory akce byly i dříve a město nakonec díky mediálnímu tlaku akci v minulosti podpořilo. „Pro nás je důležité, aby Sweetsen fest získal podporu,“ zdůraznil. Připomněl, na Sweetsen festu kapely vystupují bez nároku na honorář a diváci neplatí vstupné. Loni festival ve dvou dnech navštívilo na 10 tisíc diváků a návštěvníci vybrali přes 35 tisíc korun na dobročinné účely pro organizace Adra a Podané ruce.

Podle Korče se v těchto dnech na podporu festivalu spustila vlna zcela spontánních aktivit. „Vznikla skupina Zachraňme Sweetsen fest, vznikl dopis městu, pod kterým je už dnes 300 podpisů. Pořád doufám, že se město chytne za nos. Nikdo z radních nebyl schopen dát jediný argument, proč podpora Sweetsen festu byla zamítnuta, “ prohlásil. Rada města se podle primátorky Evy Richtrové (ČSSD) vyjádří v pondělí. „Na zasedání zastupitelstva byla rada města vyzvána, aby se k tomu vyjádřila. Rada je kolektivní orgán, zasedání má v pondělí, tam to projednáme a vydáme stanovisko,“ dodala Richtrová.

Více na www.pravo.cz


zpět     domů     tisk

TELEVIZE POLAR

 

  

TELEVIZE POLAR

Sweetsen Fest v televizi Polar


 

PODPORUJÍ NÁS


POŘADATEL

 

 


 

JDEŠ NA PIVO.CZ

festival v mobilu aplikace

 

 

 

Pro Andriod

 

 

Pro iOS

 

 

 

Novinky Festival Historie Vizuál Podpora osobností Pořadatelé Program Hlavní program Program pro děti Praktické Organizace Bezbariérovost Čistý festival Chcete vystoupit? Charita Charitativní sbírky CD sampler Foto-video Fotky Videa Press Pro novináře Média o nás


© 2004-2021 Sweetsen Fest / admin