Novinky Festival Program Praktické Foto-video Charita Vydavatel Press Partneři
    MENU ▼

MÉDIA O SWEETSEN FESTU 008


9.7.2008 - Darek Štalmmach - Zpěvák bojuje s politikem

8.7.2008 - Martin Šrubař - Sweetsen fest přilákal deset tisíc lidí, kteří zároveň přispěli na charitu

6.7.2008 - Pavla Fucimanová - Sweetsen fest se vydařil, návštěvníci jásali

4.7.2008 - Mladá fronta DNES
Festival láká na místní kapely

Tisíce lidí z Frýdku-Místku zaplní dnes a zítra areál stadionu TJ Slezan, kde se koná Sweetsen fest

Frýdek-Místek - Život v některých místech Frýdku-Místku možná dnes a zítra poněkud utichne.
Důvod? Tisíce lidí po roce opět zamíří do areálu stadionu TJ Slezan na jednu z největších akcí sezony ve městě, festival Sweetsen fest, aby zjistili, co nového se za rok urodilo na místní hudební scéně.
To je totiž jeden z hlavních znaků festivalu - vystupují na něm výhradně účinkující zastupující frýdeckomísteckou kulturní scénu. „S trochou nadsázky se dá říct, že Sweetsen fest je svým pojetím ojedinělý a nenajdete ho nikde jinde na světě,“ říká Petr Korč, předseda občanského sdružení Pod Svícnem, které festival ve městě pořádá už pátým rokem. Jeden pohled na webové stránky festivalu www.sweetsen.cz váhající přesvědčí, že letos bude festival lákající příjemnou, až rodinnou atmosférou, stát za návštěvu.

Ve dvou dnech se na dvou pódiích vystřídají na čtyři desítky kapel a dýdžejů, kteří v souhrnu nabídnou neobvykle pestrou směs žánrů: od jemného folku a folkrocku s odbočkou k hip-hopu a RNB až po gothic rock. Mezi desítkami vystupujících budou kapely jako Downbelow, Tomáš Kočko a Orchestr, Kajkery, Chvilka poezie či třeba Najzar.

„Už se mi o Sweetsenu i zdá“ Frontman poslední jmenované formace, David Stypka, označuje Sweetsen fest za dnes již kultovní záležitost. „Pro naši kapelu je to událost letošního roku. Moc totiž nehrajeme, natáčíme novou desku. Už se mi o Sweetsenu i zdálo,“ poznamenává David Stypka. Petr Korč připomíná jeden z dalších důležitých aspektů festivalu: neplatí se vstupné. „Nikdy jsme ale nechtěli, aby akce získala nálepku "fesťáku zdarma", i proto jsme od loňska Sweetsen fest propojili s charitou,“ zdůrazňuje Petr Korč a dodává, že loni jen během čtyř hodin lidé přispěli humanitární organizaci Adra více než 22 tisíc korun.

Možnost podpořit dobrou věc budou mít návštěvníci festivalu i letos - proběhnou dobročinné sbírky organizací Adra a Podané ruce. „Kdyby každý přispěl jen polovinu z toho, co by jinak zaplatil za vstupné, bylo by to svělé,“ podotýká Petr Korč a zmiňuje také jednu z novinek letošního Sweetsen festu: akce získala certifikaci společnosti Ekokom, Čistý festival, a tak bude zajištěno třídění veškerého vyprodukovaného odpadu. Za nasbírané kelímky a papíry získají navíc návštěvníci nápoj zdarma. Pokračování na str. B4

„Tradicí festivalu se stalo i pravidelné vydávání kompilačního CD Sweetsen fest sampler, na kterém se představují frýdecko-místečtí hudebníci,“ informuje Petr Korč a dodává, že rok od roku mají pořadatelé větší problém s výběrem interpretů, kteří se na hudební nosič vydávaný v omezeném počtu dostanou - letos se to podařilo sedmnácti z nich.

„CD je v omezeném počtu k dostání v Antikvariátu Pod Svícnem a bude je možné zakoupit i v průběhu festivalu,“ říká Korč a zavzpomíná na historii Sweetsen festu. „Nejprve jsme na konci června dělávali koncerty v zahradě Národního domu, jmenovalo se to Úplněk v zahradě. Ke konci chodilo tolik lidí, že už se do zahrady skoro nevešli. Říkali jsme si: chce to něco většího. Pak vznikl Sweetsen fest.“

Loni se zdálo, že oblíbený letní festival možná zanikne. Pořadatelé dostali nízké dotace od města a vznikl také konflikt s majitelem areálu Sokolík, kde akce do té doby probíhala. Letos je však již vše v pořádku. Partnerů festivalu přibývá, Sweetsen fest chválí i primátorka Frýdku-Místku Eva Richtrová: „Petr Korč dělá svou práci dobře, i to je důvod, proč Sweetsen fest podporujeme.“ Zbývá jen zajít se o kvalitě akce přesvědčit osobně - program začíná dnes i zítra ve 13 hodin.

3.7.2008 - Silezja unja dostane vizuální podobu, natáčení klipu proběhne na Sweetsenu

13.5.2008 - Pavla Fucimanová - Rozhovor s Petrem Korčemzpět     domů     tisk

TELEVIZE POLAR

 

  

TELEVIZE POLAR

Sweetsen Fest v televizi Polar


 

PODPORUJÍ NÁS


POŘADATEL

 

 


 

JDEŠ NA PIVO.CZ

festival v mobilu aplikace

 

 

 

Pro Andriod

 

 

Pro iOS

 

 

 

Novinky Festival Historie Vizuál Podpora osobností Pořadatelé Program Hlavní program Program pro děti Praktické Organizace Bezbariérovost Čistý festival Chcete vystoupit? Charita Charitativní sbírky CD sampler Foto-video Fotky Videa Press Pro novináře Média o nás


© 2004-2021 Sweetsen Fest / admin