Novinky Festival Program Praktické Foto-video Charita Vydavatel Press Partneři
    MENU ▼

SWEETSEN FEST JE ČISTÝ FESTIVAL, ZAPOJ SE I TY!


Třídění odpadů na českých festivalech je již osm let samozřejmostí. Stejně to máme také na našem festivalu. Plasty, papíry a plechovky můžete třídit do speciálních barevných košů nebo na stánku Čistý festival. Ať už budete třídit odpady kdekoliv, čekají vás za to odměny.

 

Na stánku Čistý festival se dárku dočká každý, kdo přinese určité množství plastů nebo papírů. Jak na to? Stačí přinést deset, dvacet nebo třicet plastů či papírů  a vyměnit je za stírací los. Každý los pak vyhrává pěkný dárek! Celkem můžete vyhrát devět různých odměn. Navíc, za třicet tříděných kusů plastů, například pivních kelímků, odměňujeme speciálním žetonem na jedno pivo zdarma!

 

Recyklační hlídka vás odmění také u barevných košů určených na třídění odpadů. Pokud budete přistiženi, jak do nich odhazujete plasty, papír nebo plechovky, získáte jako odměnu Nick Nack kelímek z limitované edice vyrobené výhradně pro čisté festivaly. Nevratný kelímek je speciálně vyroben s podílem recyklovaných plastů.

 

Kromě toho, že na festivalu budete třídit odpady, pomůžete nám také získat certifikaci Čistý festival. Tato certifikace je od roku 2008 udělována společností EKO-KOM, a.s. odpovědným festivalům za to, že umožňují svým návštěvníkům třídit odpady a snaží
se udržovat své areály čisté.


Sweetsen fest - Čistý festival


 

CO JSTE NEVĚDĚLI O ČISTÝCH FESTIVALECH


20 festivalů je zapojeno do projektu ČISTÝ FESTIVAL. Podle průzkumu vloni aktivně na festivalech třídilo plasty, papír a plechovky 95 000 návštěvníků.

 

Za 8 let návštěvníci na čistých festivalech vytřídili necelých 250 000 kilo odpadů. Stejné množství dají dohromady lidé v menším českém městě s 6 000 obyvateli za celý rok.

 

Neuvěřitelných 1,5 miliónů kelímků vytřídili lidé na čistých festivalech. Díky jejich recyklaci se ušetřila ropa, potřebná k výrobě paliva na 14 000 km ujetých autem se spotřebou 6 l na 100 km.

 

Z pet láhví vytříděných na českých festivalech by bylo možné vyrobit výplně do 56 000 spacáků. Zhruba stejné množství lidí nocuje každoročně v kempech na všech čistých festivalech.

 

Z recyklovaných plastových kelímků odevzdaných návštěvníky čistých festivalů by se dala vyrobit recyklovaná zámková dlažba potřebná na
16 kilometrů dlouhý a 2 metry široký chodník.

 

Papír vytříděný na čistých festivalech by postačil na výrobu 223 000 rolí toaletního papíru. Stejné množství se vloni spotřebovalo na mobilních toaletách všech českých letních festivalů.

 

7 500 láhví na víno je možné vyrobit ze skla vytříděného za osm let na čistých festivalech. Takové množství láhví vína vyrobí ročně středně velké moravské vinařství. 


Více o projektu a třídění odpadu najdete na oficiálních stránkách projektu www.cistyfestival.cz a www.samosebou.cz


zpět     domů     tisk

SWEETSEN FEST V ČESKÉ TELEVIZI


Události ČT sledujte od 22. minuty.

PODPORUJÍ NÁS


POŘADATELÉ

 

 
www.kulturafm.cz

  

JSME SOUČÁSTÍ OSLAV

750 let FM

 

 

 

 

Novinky Festival Historie Vizuál Podpora osobností Pořadatelé Program Hlavní program Zahájení festivalu Program pro děti Kapely a DJs Praktické Organizace Bezbariérovost Čistý festival Chcete vystoupit? Charita Charitativní sbírky CD sampler Foto-video Fotky Videa Press Pro novináře Média o nás


© 2004-2017 POD SVÍCNEM z.s. / Doporučujeme Dům Pod Svícnem / admin