Novinky Festival Program Praktické Foto-video Charita Vydavatel Press Partneři
    MENU ▼

SWEETSEN FEST POMÁHÁ,
PRO CHARITU ZÍSKAL JIŽ VÍCE NEŽ 350 TISÍC KORUN!

Letošní ročník největšího frýdecko-místeckého hudebního, divadelního a filmového festivalu je za námi a jen letos získal pro charitu téměř 100 tisíc korun.   Více...

SWEETSEN FEST
PODPORUJÍ ZNÁMÉ OSOBNOSTI!

Do podpory charitativní akce se v kampani - Chtěl bych vystoupit na Sweetsen festu, ale nejsem z Frýdku-Místku – se nově zapojue řada známých osobností.   Více...

SWEETSEN FEST
ROSTE KAŽDÝM ROKEM

10. ročník Sweetsen festu se bude konat 27. až 29. června 2013!
Vstup bude již tradičně zdarma!   Více...

SWEETSEN FEST PODPORUJE
ADRU, CHARITU A PODANÉ RUCE

Na Sweetsen festu se můžete bavit a pomáhat najednou! Během akce probíhjí sbírky a aukce pro humanitární organizace ADRA, Charita a Podané ruce.   Více...

SWEETSEN FEST PŘEDSTAVUJE
FRÝDEK-MÍSTEK NA 5 SCÉNÁCH

Sweetsen fest již na 5 samostatných scénách. Pod Svícnem, Stoun Stage, letní kino, cirkusový stan Pavlač a hospůdku U Arnošta.   Více...

NA SWEETSEN FESTU VYSTOUPIL RENÉ SOUČEK
A DALŠÍCH 70 FRÝDECKO-MÍSTECKÝCH KAPEL

Na Sweetsen festu vystoupil se skupinou Bandjeez i René Souček jehož píseň Fajne-Mjesto se stala frýdecko-místeckou i festivalovou hymnou.   Více...

SWEETSEN FEST
VYDÁVÁ OPĚT CD SAMPLER

CD Sweetsen fest sampler 013, které představuje unikátní frýdecko-místeckou hudební scénu, vyjde 27. června 2013.   Více...

SWEETSEN FEST PŘIPRAVUJE
I PROGRAM A ATRAKCE PRO DĚTI

Program pro děti plný her, malování, tance a zábavy probíhá v cirkusovém stanu. Připraveny jsou zdarma i nafukovací skákací atrakce.   Více...

SWEETSEN FEST NAVŠTĚVUJE
PRAVIDELNĚ PŘES 12 000 DIVÁKŮ

Sweesten fest láká stále více návštěvníků. V roce 2012 navštívilo festival přes 12 000 diváků. Podívejte se na reportáž s Petrem Korčem.   Více...

SWEETSEN FEST MÁ
SVŮJ OFICIÁLNÍ PROFIL NA FACEBOOKU

Chcete se dozvídat nejdůležitější festivalové novinky jako první, chcete se o své zážitky dělit spolu s přáteli? Připojte se ke stránce nebo události festivalu na Facebooku.   Více...


Sweetsen fest je podle čtenářů iDnes.cz nejoblíbenějším festivalem v kraji. Nevěříte? Čtěte na stránce iDnes


12. ročník benefičního Sweetsen festu se bude konat 24. – 27. června 2015


9.7.2014

SWEETSEN FEST 2014 AFTERMOVIE


29.6.2014

Výsledky charitativních sbírek Sweetsen festu 2014

Sweetsen fest 2014Opora dětem - 25. června 2014 - 10 738 korun
Podané ruce - 26. června 2014 - 13 053 korun
ADRA Frýdek-Místek - 27. června 2014 - 17 058 korun
Charita Frýdek-Místek - 28. června 2014 - 25 597 korun

 

Celkově tak Sweetsen fest ve sbírkách včetně benefice umělců v rámci festivalu konaného v místeckém křížovém podchodě United Colours vynesl 66 446 korun. Děkujeme.


30.5.2014

Benefiční Sweetsen fest podpoří už 4 charitativní organizace

Podpořte sbírky na Sweetsen festu!Festival Sweetsen fest letos rozšiřuje nejen svou dramaturgii, ale i spolupráci s charitativními organizacemi. Největší frýdecko-místecký benefiční festival se rozroste na 4 dny a zároveň podpoří i 4 dobročinné organizace. Společnosti ADRA, Charita, Podané ruce a nově Opora dětem.

 

Festival Sweetsen fest, který v roce 2013 oslavil své desáté narozeniny, si pro svůj 11. ročník připravil opět o něco barevnější program, jehož hlavním smyslem je podpořit místní charitativní organizace. Finanční sbírky, které již v předešlých ročnících vynesly více než 350 tisíc korun, tak podpoří nejen frýdecko-místecké pobočky organizací ADRA, Charita a společnost Podané ruce, ale nově i zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Opora dětem.

 

Na podporu sbírek letos opět bez nároku na honorář vystoupí desítky frýdecko-místeckých umělců z hudební, taneční, divadelní i filmové oblasti, kteří se představí na 6 samostatných scénách. Součastí pátečního a sobotního programu bude i rozsáhlý dětský program a výtvarné dílny, které díky podpoře Nadace OKD připravilo Středisko volného času Klíč.

 

Sweetsen fest je benefiční. Komu a kde můžeme přispět v roce 2014?


Sweetsen fest poskytuje tradičně prostor k prezentaci činnosti neziskových organizací a jejich poboček z Frýdku-Místku. Pojďme si představit jednotlivé organizace i sbírky, které budou probíhat během festivalu nejdříve ve středu 25. června v parku Svobody na sídlišti Slezská a následně od čtvrtku 26. do soboty 28. června v tradičním areálu frýdeckého stadionu TJ Slezan.
---
Opora dětem – veřejná sbírka ve středu 25. června, sady Svobody, sídliště Slezská

Novou organizací, se kterou Sweetsen fest spolupracuje, je Opora dětem - zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc poskytuje ochranu a pomoc dětem.
Cílem organizace je poskytovat pomoc dětem týraným, zanedbávaným a zneužívaným, dále dětem postiženým a znevýhodněným přechodnou, či dlouhodobou ztrátou bezpečného rodinného prostředí, nebo pobytem v sociálně patologické, dysfunkční či nefunkční rodině.

 

Opora dětem pomáhá překlenout tíživé životní situace a předejít stresovým situacím při řešení obtížných rodinných problémů, aniž by dítě muselo být umístěno v dětském domově, nebo alespoň poskytnout pomoc dětem před jejich umístěním do některé z forem náhradní rodinné péče či ústavní výchovy.


Více na www.oporadetem.cz
---
Podané ruce – veřejná sbírka ve čtvrtek 26. června, areál stadionu TJ Slezan

Organizace Podané ruce, o.s. je neziskovou organizací poskytující služby osobní asistence a canisterapie (pomoc lidem prostřednictvím psa).


Za Podané ruce, o.s. (canisterapie)

• Jsme dobrovolníci canisterapie se speciálně povahově testovanými psy. Naše organizace Podané ruce, o.s. sdružuje lidi se společným zájmem, kteří ve svém volném čase se svými canisterapeutickými psy pomáhají na území města Frýdku-Místku a okolí prostřednictvím canisterapie, a to už od roku 2000.
• Jsme nablízku těm, kterým psí láska dává sílu žít.
• Výtěžek sbírky z letošního Sweetsen festu bude určen našim dobrovolníkům a jejich canisterapeutickým psím parťákům. Investovat budeme do označení CT týmů (trička, vesty, brašny) a pro psy ( postroje, obojky, vodítka). Pokud se nám skutálí dostatečný finanční obnos, zvažujeme nákup pláštěnek pro psy, ( canisterapie se provádí za každého počasí), a pomůcek pro přímou práci s klienty ( např. spec.překážky či hračky pro psy).
• Držíme se hesla: ,, Frýdek-Místek sobě, Podané ruce Vám“.


Za Podané ruce, o.s.- Projekt OsA (osobní asistence)

• Od roku 2001 podávají Podané ruce, o.s.-Projekt OsA pomocné ruce všem lidem, kteří jsou kvůli částečné nebo úplné zdravotní neschopnosti odkázáni na pomoc druhých a potřebují někdy i 24hodinovou péči.
• Prostřednictvím terénní sociální služby osobní asistence usnadňujeme běžný život zdravotně handicapovaným lidem včetně seniorů, (např. doprovody, dohled, hygienické úkony, komunikace a aktivizace).
• Výtěžek z letošního ročníku Sweetsen festu chceme použít na podporu a realizaci osobní asistence pro potřebné z Frýdku-Místku a blízkého regionu.


Více na www.podaneruce.eu
---
ADRA – veřejná sbírka v pátek 27. června, areál stadionu TJ Slezan

Dobrovolnické centrum ADRA ve Frýdku-Místku již 10 let propojuje světy těch, kteří pomoc nabízí s těmi, kteří pomoc potřebují. Hlavní vizí Dobrovolnického centra ADRA je žít ve společnosti, kde je běžné být dobrovolníkem a věnovat svůj čas někomu nebo něčemu potřebnému. Za období deseti let jsme zapojili přes 1700 dlouhodobých dobrovolníků ve 42 zařízeních.


Finanční prostředky budou využity na pokrytí mzdových nákladů koordinátora a vzdělávání stávajících dobrovolníků v Hospici, v Domově pro seniory, v Penzionu pro seniory, v Dětském oddělení frýdecko-místecké nemocnice, v Domově se zvláštním režimem Beskyd a Našem světě Pržno.

 

Sweetsen fest a ADRA to je sedm let společné práce. „Nesmírně si vážíme letité finanční podpory účastníků festivalu a věříme, že i letošní návštěvníci zůstanou fanoušky dobrovolnictví a Adru podpoří již poosmé“, uvádí Stanislav Staněk, vedoucí DC ADRA.


Více na www.dcfm.cz
---
Charita Frýdek-Místek – veřejná sbírka v sobotu 28. června, areál stadionu TJ Slezan

Charita Frýdek-Místek je nezisková organizace působící v regionu Frýdek-Místek a Frýdlantu nad Ostravicí. Poskytuje již 22 let široké spektrum pobytových, ambulantních a terénních sociálních a zdravotních služeb určených seniorům, lidem s psychickým onemocněním, rodinám s dětmi a mládeži ohrožené sociálním vyloučením. Cílem organizace je pomáhat lidem v hmotné, sociální, duševní a duchovní nouzi bez ohledu na jejich příslušnost k rase, národnosti nebo náboženskému vyznání.
Charita Frýdek-Místek provozuje 12 středisek, jejichž udržitelnost není vždy jednoduchá. „Získané peníze ze sbírky využíváme na nákup zdravotních kompenzačních pomůcek a vybavení pro naše klienty. V letošním roce bychom chtěli nakoupit nové pomůcky pro seniory, kteří žijí v Domě pokojného stáří u Panny Marie Frýdecké“ uvedla mluvčí Charity Frýdek-Místek Renáta Zbořilová.

V roce 2011 byla Charita Frýdek-Místek poprvé oslovena pořadatelem festivalu. „Jsme rádi, že můžeme již čtvrtým rokem na Sweetsen festu prezentovat naši organizaci a že nás návštěvníci festivalu podporují vhozením jakékoliv finanční částky do pokladničky“ dodala Renáta Zbořilová, mluvčí Charity Frýdek-Místek.


Více na www.fm.charita.cz.
---

V minulých letech vynesl festival humanitárním organizacím v souhrnu již více než 350 tisíc korun.

 

„Chci velmi poděkovat všem, kdo nám s benefičním Sweetsen festem pomáhají a fandí mu. Díky těmto lidem při přípravě festivalu vnímám, že mám své rodné město Frýdek-Místek rád. Věřím, že nejsem sám,“ říká zakladatel festivalu Petr Korč z občanského sdružení Pod Svícnem.


11. ročník benefičního festivalu Sweetsen fest proběhne na šesti scénách od středy 25. do soboty 28. června 2014 ve Frýdku-Místku. Vstup je již tradičně zdarma.


18.4.2014

Sweetsen fest uvádí na svět další frýdecko-místeckou desku

David StypkaUnikátní frýdecko-místecký Sweetsen fest, který letos vstupuje do druhé dekády, hledá stále nové způsoby, jak podpořit místní nezvykle silnou, zajímavou a unikátní hudební scénu. Pořadatelé se tedy rozhodli každoročně vedle tradičního programu vydat pod značnou Sweetsen Records alespoň jeden vybraný hudební debut. Na loňské úspěšné vydání bezmála vyprodané hitové nahrávky Fajne-Mjesto Reného Součka naváže zásadní a dlouho očekávané album Čaruj Davida Stypky & Bandjeez, které již během svého vzniku splnilo všechny podmínky k tomu, aby se stalo legendárním.

 

Pozoruhodná debutová deska projektu frýdecko-místeckého písničkáře Davida Stypky a jeho kapely Bandjeez s názvem Čaruj vychází pod značkou Sweetsen Records 26. dubna 2014. Album obsahuje dvanáct písní, které vznikaly v rozmezí několika let a při jeho zrodu asistovalo i několik zajímavých hostů, jako například frontman skupiny Buty Radek Pastrňák.

 

„David Stypka je člověk, který spoluutváří frýdecko-místeckou hudební scénu již téměř dvě desítky let. Byl součástí zrodu, života i zániku několika hudebních těles. Jsem přesvědčen o tom, že deska Čaruj je jeho dosavadním tvůrčím vrcholem. Každým dalším poslechem jeho bytostně autorského díla ve mně sílí přesvědčení, že se jedná o zcela nadčasovou záležitost. Málokdy se potkají spontánní text a melodie, které vznikaly v několika málo minutách po probuzení v rámci projektu Wake Up Songs, s tak neotřelými avšak stále funkčními aranžemi a brilantními hudebními výkony“, dodává iniciátor projektu Sweetsen Records Petr Korč z občanského sdružení Pod Svícnem.

 

Spolu s Davidem Stypkou, který je autorem hudby, textů, grafické podoby alba a který zpívá a hraje na akustickou kytaru, kapelu Bandjeez tvoří ještě kontrabasista Petr Pinkas, klávesista Jan Uvira a bubeník Matěj Drabina, který absolvuje bubenickou stáž v dánském Odense a za soupravou ho proto alternuje Martin Šimek. Na albu dále hostují kromě Radka Pastrňáka také zpěvačka Jitka Andrašková, zpěvák Maroš Moroň, saxofonista Ondřej Klímek, zpěvák David Kopřiva z kapely Downbelow a hráč na foukací harmoniku Emil Ferenc.


Křest alba se uskuteční v sobotu 26. dubna 2014 ve frýdecko-místeckém klubu U Arnošta. Vstup na akci, která bude zcela jistě jako loni i pozvánkou a zahřívákem pro blížící se Sweetsen fest, bude zdarma.

 

Jako host vystoupí mladý hudebník Mirai Navrátil, který je frontmanem místní kapely Dolls In The Factory, aktuálně známé z role předskokanů Kryštof na jejich posledním turné.


Deska Čaruj bude pro nedočkavé zájemce před svým oficiálním vydáním od pondělí 21. dubna v prodeji exkluzivně v Antikvariátě Pod Svícnem na Farní ulici ve Frýdku za zvýhodněnou cenu 199,- Kč.

 

Frýdek-Místek sobě! Více na www.davidstypka.cz.


4.3.2014

Sweetsen fest vstupuje do druhé dekády na 6 scénách a ve 4 dnech!

Sweetsen fest 014 - RejnokFrýdecko-místecký benefiční festival Sweetsen fest, který je jedinečný nejen svou dramaturgií, se opět rozroste. Protáhne se na čtyři dny, představí novou scénu a rozšíří spolupráci o další, již čtvrtou, charitativní organizací. Do organizace festivalu se také letos nově zapojí Národní dům Frýdek-Místek pod hlavičkou KulturaFM.

 

Festival Sweetsen fest se za svou desetiletou historii stal kulturní a společenskou událostí a jednou z největších beneficí v regionu, která probíhá na několika scénách po celém městě Frýdek-Místek. Ani po 10 letech ovšem organizátoři neusínají na vavřínech. I letos se festival rozšíří, přidá další, tentokrát již čtvrtý den a zároveň podpoří i další charitativní organizaci. Finanční sbírky, které během akce a jednotlivých dní probíhají a které v minulosti v souhrnu vynesly již více než 350 tisíc korun, tak podpoří nejen frýdecko-místecké pobočky organizací ADRA, Charita a Podané ruce, ale nově i zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Opora dětem.

 

Více informací o organizacích, kterým je určen kompletní výtěžek ze čtyř samostatných charitativních sbírek, naleznete na www.dcfm.cz, www.fm.charita.cz, www.podaneruce.eu a www.oporadetem.cz.

 

Novinkou, spojenou se čtvrtou finanční sbírkou, je program na nově zbudované scéně v sadech Svobody u sídliště Slezská. Podium, které je mezi obyvateli známo spíše jako Rejnok, se stane i letošním symbolem festivalu. Autorem logotypu je opět frýdecko-místecký grafik, fotograf a hudebník Lukáš Horký.

 

Festival, na kterém se všichni účinkující vzdávají nároku na honorář, tedy letos proběhne na šesti scénách. Zahájen bude právě na Rejnokovi ve středu 25. června divadelním a literárním programem pod hlavičkou KulturaFM a samostatným velkoplošným letním kinem, které představí frýdecko-místecké tvůrce. Od čtvrtku 26. do soboty 28. června se pak přesune benefice do areálu frýdeckého stadionu a přilehlých prostor, kde bude program frýdecko-místeckých hudebníků, divadelníků a tanečníků probíhat na dalších čtyřech scénách. Pod Svícnem Stage představí hlavní hudební scénu, Stoun Stage má v progresivním hudebním stylu v režii právě klub Stoun, klub U Arnošta bude patřit komornějším vystoupením a ve velkém cirkusovém Pavlač šapitó budou připraveny aktivity pro děti a taneční program.

 

„Benefiční Sweetsen fest letos opustil dosavadní největší podporovatel, nadace nejmenované energetické společnosti. O to vítanější je výrazně rozšířená podpora města Frýdek-Místek, které se nově i prostřednictvím projektu KulturaFM stává největším partnerem a kryje svým příspěvkem téměř polovinu rozpočtu celé benefiční akce. Věřím, že tímto krokem se daří naplňovat stěžejní festivalové motto Frýdek-Místek sobě, se kterým tato charitativní akce stojí i padá,“ říká zakladatel festivalu Petr Korč z občanského sdružení Pod Svícnem.

 

„Sweetsen Fest je událost celorepublikového významu a já jsem od počátku moc stál o to, abychom se do jeho pořádání zapojili mnohem více, než jen logem na plakátě. U festivalu s takovýmto dopadem by město nemělo zůstávat stranou. Děláme vlastně jen krok, který se měl udělat už dávno. Mám proto radost, že se do organizace festivalu můžeme zapojit i produkčně a dramaturgicky. Náš vstup umožní zachovat i v roce 2014 festival v nezmenšeném rozsahu a dokonce jej ještě o jeden den rozšířit. Ruku v ruce s tím jde i rozšíření charitativního záběru festivalu,“ doplnil ředitel KulturyFM Jakub Tichý.

 

11. ročník benefičního festivalu Sweetsen fest proběhne na šesti scénách od středy 25. do soboty 28. června 2014 ve Frýdku-Místku. Vstup je již tradičně zdarma.


2.10.2013

Sweetsen fest a Frýdek-Místek 10 let spolu!

 


3.7.2013

Sweetsen fest komunita, afterparty a Fajne-Mjesto 2013!


30.6.2013

Sweetsen slaví vyročí historicky nejvyšší částkou vybranou pro charitu!

ADRA na Sweetsen festu

 

Frýdecko-místecký benefiční Sweetsen fest, který se letos konal již podesáté, oslavil své první kulatiny dalším historickým úspěchem. Jen v charitativních sbírkách během konání festivalu se vybralo 76 530 korun a benefice pro společnosti ADRA, Charita a Podané ruce zdaleka nekončí. Další prostředky vynese nabídka uměleckých děl frýdecko-místeckých výtvarníků a fotografů.

 

Během Sweetsen festu probíhaly veřejné sbírky pro společnosti Charita, ADRA a Podané ruce. V minulých letech vynesl festival těmto dobročinným organizacím v souhrnu již více než 250 tisíc korun.

 

Letos se návštěvníkům podařilo významně překonat všechny předešlé výsledky a jen ve sbírkách se vybralo 76 530 korun, což je o 25 015 korun více než v roce 2012 a o 37 849 korun více než v roce 2011.

 

Výsledky veřejných finančních sbírek konaných během Sweetsen festu 2013:

Podané ruce: 46 312,- Kč
Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek: 26 001,- Kč
Charita Frýdek-Místek: 4 217,- Kč

 

Výsledná výše finančních prostředků, které festival Sweetsen fest vynese těmto společnostem, ale zdaleka není konečná!

 

Více v sekcích CHARITATIVNÍ AUKCE a CHARITATIVNÍ SBÍRKY.


29.6.2013

Zveřejňujeme první fotografie 10. ročníku benefičního Sweetsen festu!


7.6.2013

Plán areálu a program letošního ročníku Sweetsen festu zveřejněn!

Prohlédněte si v sekci ORGANIZACE jak bude na Sweetsen festu rozmístěno všech 5 festivalových scén a případně si již pečlivě a s dostatečným předstihem nastudujte podrobný lineup v sekci HLAVNÍ PROGRAM.zpět     domů     tisk

PODPORUJÍ NÁS


POŘADATELÉ

 

 
www.kulturafm.cz

  

 

FOTOGALERIE


KAPELY


Novinky Festival Historie Vizuál Podpora osobností Pořadatelé Program Hlavní program Program pro děti Letní kino Kapely a DJs Praktické Organizace Bezbariérovost Čistý festival Chcete vystoupit? Charita Charitativní sbírky Charitativní aukce CD sampler Foto-video Fotky Videa Press Pro novináře Média o nás


© 2004-2015 Pod Svícnem / Doporučujeme Antikvariát Pod Svícnem / realizace nextWEB / admin