Novinky Festival Praktické Program CD sampler Charita Foto-video Press Partneři
    MENU ▼

SWEETSEN FEST POMÁHÁ,
PRO CHARITU ZÍSKAL JIŽ VÍCE NEŽ 350 TISÍC KORUN!

Letošní ročník největšího frýdecko-místeckého hudebního, divadelního a filmového festivalu je za námi a jen letos získal pro charitu téměř 100 tisíc korun.   Více...

SWEETSEN FEST
PODPORUJÍ ZNÁMÉ OSOBNOSTI!

Do podpory charitativní akce se v kampani - Chtěl bych vystoupit na Sweetsen festu, ale nejsem z Frýdku-Místku – se nově zapojue řada známých osobností.   Více...

SWEETSEN FEST
ROSTE KAŽDÝM ROKEM

10. ročník Sweetsen festu se bude konat 27. až 29. června 2013!
Vstup bude již tradičně zdarma!   Více...

SWEETSEN FEST PODPORUJE
ADRU, CHARITU A PODANÉ RUCE

Na Sweetsen festu se můžete bavit a pomáhat najednou! Během akce probíhjí sbírky a aukce pro humanitární organizace ADRA, Charita a Podané ruce.   Více...

SWEETSEN FEST PŘEDSTAVUJE
FRÝDEK-MÍSTEK NA 5 SCÉNÁCH

Sweetsen fest již na 5 samostatných scénách. Pod Svícnem, Stoun Stage, letní kino, cirkusový stan Pavlač a hospůdku U Arnošta.   Více...

NA SWEETSEN FESTU VYSTOUPIL RENÉ SOUČEK
A DALŠÍCH 70 FRÝDECKO-MÍSTECKÝCH KAPEL

Na Sweetsen festu vystoupil se skupinou Bandjeez i René Souček jehož píseň Fajne-Mjesto se stala frýdecko-místeckou i festivalovou hymnou.   Více...

SWEETSEN FEST
VYDÁVÁ OPĚT CD SAMPLER

CD Sweetsen fest sampler 013, které představuje unikátní frýdecko-místeckou hudební scénu, vyjde 27. června 2013.   Více...

SWEETSEN FEST PŘIPRAVUJE
I PROGRAM A ATRAKCE PRO DĚTI

Program pro děti plný her, malování, tance a zábavy probíhá v cirkusovém stanu. Připraveny jsou zdarma i nafukovací skákací atrakce.   Více...

SWEETSEN FEST NAVŠTĚVUJE
PRAVIDELNĚ PŘES 12 000 DIVÁKŮ

Sweesten fest láká stále více návštěvníků. V roce 2012 navštívilo festival přes 12 000 diváků. Podívejte se na reportáž s Petrem Korčem.   Více...

SWEETSEN FEST MÁ
SVŮJ OFICIÁLNÍ PROFIL NA FACEBOOKU

Chcete se dozvídat nejdůležitější festivalové novinky jako první, chcete se o své zážitky dělit spolu s přáteli? Připojte se ke stránce nebo události festivalu na Facebooku.   Více...


Sweetsen fest je podle čtenářů iDnes.cz nejoblíbenějším festivalem v kraji. Nevěříte? Čtěte na stránce iDnes


18.4.2014

Sweetsen fest uvádí na svět další frýdecko-místeckou desku

David StypkaUnikátní frýdecko-místecký Sweetsen fest, který letos vstupuje do druhé dekády, hledá stále nové způsoby, jak podpořit místní nezvykle silnou, zajímavou a unikátní hudební scénu. Pořadatelé se tedy rozhodli každoročně vedle tradičního programu vydat pod značnou Sweetsen Records alespoň jeden vybraný hudební debut. Na loňské úspěšné vydání bezmála vyprodané hitové nahrávky Fajne-Mjesto Reného Součka naváže zásadní a dlouho očekávané album Čaruj Davida Stypky & Bandjeez, které již během svého vzniku splnilo všechny podmínky k tomu, aby se stalo legendárním.

 

Pozoruhodná debutová deska projektu frýdecko-místeckého písničkáře Davida Stypky a jeho kapely Bandjeez s názvem Čaruj vychází pod značkou Sweetsen Records 26. dubna 2014. Album obsahuje dvanáct písní, které vznikaly v rozmezí několika let a při jeho zrodu asistovalo i několik zajímavých hostů, jako například frontman skupiny Buty Radek Pastrňák.

 

„David Stypka je člověk, který spoluutváří frýdecko-místeckou hudební scénu již téměř dvě desítky let. Byl součástí zrodu, života i zániku několika hudebních těles. Jsem přesvědčen o tom, že deska Čaruj je jeho dosavadním tvůrčím vrcholem. Každým dalším poslechem jeho bytostně autorského díla ve mně sílí přesvědčení, že se jedná o zcela nadčasovou záležitost. Málokdy se potkají spontánní text a melodie, které vznikaly v několika málo minutách po probuzení v rámci projektu Wake Up Songs, s tak neotřelými avšak stále funkčními aranžemi a brilantními hudebními výkony“, dodává iniciátor projektu Sweetsen Records Petr Korč z občanského sdružení Pod Svícnem.

 

Spolu s Davidem Stypkou, který je autorem hudby, textů, grafické podoby alba a který zpívá a hraje na akustickou kytaru, kapelu Bandjeez tvoří ještě kontrabasista Petr Pinkas, klávesista Jan Uvira a bubeník Matěj Drabina, který absolvuje bubenickou stáž v dánském Odense a za soupravou ho proto alternuje Martin Šimek. Na albu dále hostují kromě Radka Pastrňáka také zpěvačka Jitka Andrašková, zpěvák Maroš Moroň, saxofonista Ondřej Klímek, zpěvák David Kopřiva z kapely Downbelow a hráč na foukací harmoniku Emil Ferenc.


Křest alba se uskuteční v sobotu 26. dubna 2014 ve frýdecko-místeckém klubu U Arnošta. Vstup na akci, která bude zcela jistě jako loni i pozvánkou a zahřívákem pro blížící se Sweetsen fest, bude zdarma.

 

Jako host vystoupí mladý hudebník Mirai Navrátil, který je frontmanem místní kapely Dolls In The Factory, aktuálně známé z role předskokanů Kryštof na jejich posledním turné.


Deska Čaruj bude pro nedočkavé zájemce před svým oficiálním vydáním od pondělí 21. dubna v prodeji exkluzivně v Antikvariátě Pod Svícnem na Farní ulici ve Frýdku za zvýhodněnou cenu 199,- Kč.

 

Frýdek-Místek sobě! Více na www.davidstypka.cz.


4.3.2014

Sweetsen fest vstupuje do druhé dekády na 6 scénách a ve 4 dnech!

Sweetsen fest 014 - RejnokFrýdecko-místecký benefiční festival Sweetsen fest, který je jedinečný nejen svou dramaturgií, se opět rozroste. Protáhne se na čtyři dny, představí novou scénu a rozšíří spolupráci o další, již čtvrtou, charitativní organizací. Do organizace festivalu se také letos nově zapojí Národní dům Frýdek-Místek pod hlavičkou KulturaFM.

 

Festival Sweetsen fest se za svou desetiletou historii stal kulturní a společenskou událostí a jednou z největších beneficí v regionu, která probíhá na několika scénách po celém městě Frýdek-Místek. Ani po 10 letech ovšem organizátoři neusínají na vavřínech. I letos se festival rozšíří, přidá další, tentokrát již čtvrtý den a zároveň podpoří i další charitativní organizaci. Finanční sbírky, které během akce a jednotlivých dní probíhají a které v minulosti v souhrnu vynesly již více než 350 tisíc korun, tak podpoří nejen frýdecko-místecké pobočky organizací ADRA, Charita a Podané ruce, ale nově i zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Opora dětem.

 

Více informací o organizacích, kterým je určen kompletní výtěžek ze čtyř samostatných charitativních sbírek, naleznete na www.dcfm.cz, www.fm.charita.cz, www.podaneruce.eu a www.oporadetem.cz.

 

Novinkou, spojenou se čtvrtou finanční sbírkou, je program na nově zbudované scéně v sadech Svobody u sídliště Slezská. Podium, které je mezi obyvateli známo spíše jako Rejnok, se stane i letošním symbolem festivalu. Autorem logotypu je opět frýdecko-místecký grafik, fotograf a hudebník Lukáš Horký.

 

Festival, na kterém se všichni účinkující vzdávají nároku na honorář, tedy letos proběhne na šesti scénách. Zahájen bude právě na Rejnokovi ve středu 25. června divadelním a literárním programem pod hlavičkou KulturaFM a samostatným velkoplošným letním kinem, které představí frýdecko-místecké tvůrce. Od čtvrtku 26. do soboty 28. června se pak přesune benefice do areálu frýdeckého stadionu a přilehlých prostor, kde bude program frýdecko-místeckých hudebníků, divadelníků a tanečníků probíhat na dalších čtyřech scénách. Pod Svícnem Stage představí hlavní hudební scénu, Stoun Stage má v progresivním hudebním stylu v režii právě klub Stoun, klub U Arnošta bude patřit komornějším vystoupením a ve velkém cirkusovém Pavlač šapitó budou připraveny aktivity pro děti a taneční program.

 

„Benefiční Sweetsen fest letos opustil dosavadní největší podporovatel, nadace nejmenované energetické společnosti. O to vítanější je výrazně rozšířená podpora města Frýdek-Místek, které se nově i prostřednictvím projektu KulturaFM stává největším partnerem a kryje svým příspěvkem téměř polovinu rozpočtu celé benefiční akce. Věřím, že tímto krokem se daří naplňovat stěžejní festivalové motto Frýdek-Místek sobě, se kterým tato charitativní akce stojí i padá,“ říká zakladatel festivalu Petr Korč z občanského sdružení Pod Svícnem.

 

„Sweetsen Fest je událost celorepublikového významu a já jsem od počátku moc stál o to, abychom se do jeho pořádání zapojili mnohem více, než jen logem na plakátě. U festivalu s takovýmto dopadem by město nemělo zůstávat stranou. Děláme vlastně jen krok, který se měl udělat už dávno. Mám proto radost, že se do organizace festivalu můžeme zapojit i produkčně a dramaturgicky. Náš vstup umožní zachovat i v roce 2014 festival v nezmenšeném rozsahu a dokonce jej ještě o jeden den rozšířit. Ruku v ruce s tím jde i rozšíření charitativního záběru festivalu,“ doplnil ředitel KulturyFM Jakub Tichý.

 

11. ročník benefičního festivalu Sweetsen fest proběhne na šesti scénách od středy 25. do soboty 28. června 2014 ve Frýdku-Místku. Vstup je již tradičně zdarma.


2.10.2013

Sweetsen fest a Frýdek-Místek 10 let spolu!

 


3.7.2013

Sweetsen fest komunita, afterparty a Fajne-Mjesto 2013!


30.6.2013

Sweetsen slaví vyročí historicky nejvyšší částkou vybranou pro charitu!

ADRA na Sweetsen festu

 

Frýdecko-místecký benefiční Sweetsen fest, který se letos konal již podesáté, oslavil své první kulatiny dalším historickým úspěchem. Jen v charitativních sbírkách během konání festivalu se vybralo 76 530 korun a benefice pro společnosti ADRA, Charita a Podané ruce zdaleka nekončí. Další prostředky vynese nabídka uměleckých děl frýdecko-místeckých výtvarníků a fotografů.

 

Během Sweetsen festu probíhaly veřejné sbírky pro společnosti Charita, ADRA a Podané ruce. V minulých letech vynesl festival těmto dobročinným organizacím v souhrnu již více než 250 tisíc korun.

 

Letos se návštěvníkům podařilo významně překonat všechny předešlé výsledky a jen ve sbírkách se vybralo 76 530 korun, což je o 25 015 korun více než v roce 2012 a o 37 849 korun více než v roce 2011.

 

Výsledky veřejných finančních sbírek konaných během Sweetsen festu 2013:

Podané ruce: 46 312,- Kč
Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek: 26 001,- Kč
Charita Frýdek-Místek: 4 217,- Kč

 

Výsledná výše finančních prostředků, které festival Sweetsen fest vynese těmto společnostem, ale zdaleka není konečná!

 

Více v sekcích CHARITATIVNÍ AUKCE a CHARITATIVNÍ SBÍRKY.


29.6.2013

Zveřejňujeme první fotografie 10. ročníku benefičního Sweetsen festu!


7.6.2013

Plán areálu a program letošního ročníku Sweetsen festu zveřejněn!

Prohlédněte si v sekci ORGANIZACE jak bude na Sweetsen festu rozmístěno všech 5 festivalových scén a případně si již pečlivě a s dostatečným předstihem nastudujte podrobný lineup v sekci HLAVNÍ PROGRAM.


30.5.2013

Sweetsen fest bude zcela bezbariérový!

Sweetsen fest a bezbariérovost s NOKDSweetsen fest přináší ve spolupráci s Nadací OKD další unikát. Jako jeden z mála českých festivalů bude absolutně bezbariérový pro všechny návštěvníky na invalidním vozíku!

V areálu bude k dispozici bezbariérový bar, neboli bezBAR, v němž hosty obsluhují převážně mladí lidé upoutaní po úrazu na invalidní vozík, mimo jiné i muž roku 2009 Martin Zach. Výtěžek z prodeje v bezBARu je věnován České asociaci paraplegiků, která jej použije na pomoc osobám po úrazech páteře a míchy. Více informací v sekci BEZBARIÉROVOST

16.5.2013

10. ročník Sweetsen festu doprovodí Lysá hora

Sweetsen fest 013 - logo10. ročník festivalu Sweetsen fest bude symbolizovat nejvyšší vrchol Beskyd Lysá hora, která zároveň tvoří dominantní prvek panorama Frýdku-Místku.

Autorem vizuálu je Lukáš Horký. Více o autorovi na www.lukashorky.cz

15.5.2013

FRÝDECKO-MÍSTECKÁ HYMNA FAJNE-MJESTO!
zpět     domů     tisk

PODPORUJÍ NÁS


POŘADATELÉ

 

 
www.kulturafm.cz

  

 

FOTOGALERIE


KAPELY


Novinky Festival Historie Vizuál Podpora osobností Pořadatelé Program Hlavní program Program pro děti Letní kino Kapely a DJs Praktické Organizace Bezbariérovost Čistý festival Chcete vystoupit? Charita Charitativní sbírky Charitativní aukce CD sampler Foto-video Fotky Videa Press Pro novináře Média o nás

© 2004-2013 Pod Svícnem / Doporučujeme Antikvariát Pod Svícnem / realizace nextWEB / admin