Novinky Festival Program Praktické Foto-video Charita Vydavatel Press Partneři
    MENU ▼

SWEETSEN FEST ZAHÁJIL KONCERT NA PŘEHRADĚ OLEŠNÁ

15.ročník benefičního festivalu začal ve středu 20.června 2018 na přehradě Olešná.   Více...

SWEETSEN FEST POMÁHÁ,
PRO CHARITU ZÍSKAL VÍCE NEŽ 850 TISÍC KORUN!

Největší frýdecko-místecký hudební, divadelní a filmový festival získal za dobu své existence pro charitu více než 850 tisíc korun.   Více...

SWEETSEN FEST
PODPORUJÍ ZNÁMÉ OSOBNOSTI!

Do podpory charitativní akce se v kampani - Chtěl bych vystoupit na Sweetsen festu, ale nejsem z Frýdku-Místku – se nově zapojue řada známých osobností.   Více...

SWEETSEN FEST
ROSTE KAŽDÝM ROKEM

16. ročník Sweetsen festu se bude konat 19. až 23. června 2019!
Vstup bude již tradičně zdarma!   Více...

SWEETSEN FEST PODPORUJE
ADRU, CHARITU A PODANÉ RUCE

Na Sweetsen festu se můžete bavit a pomáhat najednou! Během akce probíhjí sbírky a aukce pro humanitární organizace ADRA, Charita a Podané ruce.   Více...

SWEETSEN FEST PŘEDSTAVUJE
FRÝDEK-MÍSTEK NA 10 SCÉNÁCH

Sweetsen fest představí město v pěti dnech již na deseti samostatných scénách.   Více...

NA SWEETSEN FESTU VYSTUPUJÍ PRAVIDELNĚ
STOVKY FRÝDECKO-MÍSTECKÝCH UMĚLCŮ

Na Sweetsen festu vystoupují stovky frýdecko-místeckých hudebníků, tánečníků, filmařu, divadelníků, literátů i performerů.   Více...

SWEETSEN FEST
VYDÁVÁ OPĚT CD SAMPLER

CD Sweetsen fest sampler 018, které představuje unikátní frýdecko-místeckou hudební scénu, vyšel 20. června 2018.   Více...

SWEETSEN FEST PŘIPRAVUJE
I PROGRAM A ATRAKCE PRO DĚTI

Program pro děti plný her, malování, tance a zábavy probíhá v cirkusovém stanu. Připraveny jsou zdarma i nafukovací skákací atrakce.   Více...

SWEETSEN FEST NAVŠTĚVUJE
PRAVIDELNĚ TISÍCE DIVÁKŮ

Sweesten fest láká stále více návštěvníků. Podívejte se na reportáž s Petrem Korčem.   Více...

SWEETSEN FEST MÁ
SVŮJ OFICIÁLNÍ PROFIL NA FACEBOOKU

Chcete se dozvídat nejdůležitější festivalové novinky jako první, chcete se o své zážitky dělit spolu s přáteli? Připojte se ke stránce nebo události festivalu na Facebooku.   Více...


Sweetsen fest 2018 vznesl v charitativních sbírkách 109.759,- Kč.  Konkrétně pro ADRA Frýdek-Místek 36.534,- Kč, Charitu Frýdek-Místek 19.119,- Kč a Podané ruce 54.106,- Kč. Děkujeme. Příští Sweetsen fest se bude konat od 19. června do 23. června 2019.

Přečtěte si aktuální rozhovor s ředitelem festivalu Petrem Korčem pro Ostravan.cz.


Foto: Petr Lukeš

Sweesten fest 2018


 

19.10.2018

Sweetsen fest 2018 - official aftermovie


3.4.2018

Sweetsen fest 2018? 15 let, 10 scén, 5 dnů, 3 Andělé a 1 přehrada!

Festival Sweetsen fest, který letos oslaví patnáct let, bude v mnoha ohledech výjimečný. Jedna z největších beneficí v kraji letos proběhne poprvé v historii na deseti scénách a v pěti dnech. Mimořádný zážitek nás čeká i během slavnostního zahájení na přehradě Olešná, jehož součástí budou mimo jiné i tři čerství frýdecko-místečtí držitele Ceny Anděl. 

 

Populární Sweetsen fest, který před lety vznikl jako komorní jednodenní přehlídka, se letos chystá na svůj patnáctý ročník. A letošní program benefice potvrdí nejen výjimečnost festivalu, ale i celé místní kulturní komunity.

 

Jedinečná přehlídka bude zahájena neopakovatelným koncertem na přehradě Olešná. Půjde nejen o zahájení festivalu Sweetsen fest, ale i symbolické znovuotevření celému městu Frýdek-Místek přiléhající rekreační oblasti. Nově napuštěná přehrada i její okolí totiž prošly v minulých letech náročnou a nákladnou revitalizací, která i bez festivalu nabízí nepřeberné množství volnočasových aktivit. Koncert tak symbolicky otevře nejen přehlídku, ale i přehradu samotnou a její první sezónu v nové etapě existence.

 

Speciálně pro zahájení akce vznikne v areálu přehrady i na samotné hladině hudební scéna, která bude nejen nejrozsáhlejší, ale zcela jistě i nejefektnější, co se diváckého zážitku týče. Program zajistí v několikahodinovém pásmu frýdecko-místecký Big BLAST! Band s celou řadou věhlasných i oceňovaných hostů. Čekají nás hudební spojení, které diváci neměli a pravděpodobně už nikdy jindy asi nebudou mít možnost slyšet. Součástí programu budou např. i David Stypka, Mirai Navrátil a Marian Friedl, čerství držitelé Ceny Anděl.

 

Multižánrová přehlídka Sweetsen fest v minulosti expandovala do mnoha netradičních míst. Připomeňme například atraktivní a zaplněné zahajovací koncerty v nové městské hale Polárka, loňské neopakovatelné otevření festivalu uprostřed města, přímo na řece Ostravici nebo atraktivní koncerty klasické hudby v bývalých výrobních halách textilní továrny Slezan.

 

I letos nás čeká řada novinek a překvapení. Vedle samotného zahájení festivalu, které mimo hudební program nabídne i panorama Beskyd a efektní světelnou show s využitím vodní hladiny, nás čeká program, který s větším než malým množstvím nadsázky nemůže nabídnout žádný jiný festival.

 

Sweetsen fest můžeme v roce 2018 popsat velmi jednoduše pomocí několika čísel. Akce slaví patnáct let, proběhne poprvé na deseti samostatných scénách, poprvé v pěti dnech a představí mimo jiné i tři frýdecko-místecké držitele ceny Akademie populární hudby Anděl. A znovu dodejme, teď už bez nadsázky, že je jediný na světě.

 

Festival, který každoročně navštíví tisíce diváků, začne slavnostně ve středu 20. června na přehradě Olešná velkým koncertem souboru Big BLAST! Band a řady hostů. Ve čtvrtek se v parku pod frýdeckým zámkem představí místní taneční skupin a Symfonický orchestr Frýdek-Místek vystoupí v bývalé tkalcovně Slezan. Hlavní část programu bude probíhat na frýdeckém stadionu tradičně v pátek a v sobotu na pěti dramaturgicky odlišných scénách. V neděli pak přibude program zejména pro děti v areálu Faunaparku a nedalekém komorním divadelním sále.

 

„Pro mě osobně je Sweetsen fest pořád tím vzrušujícím zážitkem jako před lety, hlavně jeho příprava. Nejenom město Frýdek-Místek a Moravskoslezský kraj už ví, že ve Sweetsen festu mají něco mimořádného. Co mě těší ještě více je skutečnost, že stále více regionálních osobností, mecenášů i firem začíná rozumět našim vizím, naším snům a stávají se strategickými partnery a podporovateli a my tak můžeme realizovat i opravdu smělé a ještě před pár lety nepředstavitelné nápady,“ dodává ředitel a zakladatel festivalu Petr Korč.

 

Držitelé Ceny Akademie populární hudby Anděl s vazbou na Frýdek-Místek za rok 2017:

David Stypka & Bandjeez – sólový interpret
Mirai Navrátil a Mirai – objev
Marian Friedl a Beránci a vlci – žánrová cena v sekci folk

 

„Netřeba asi dodávat, že podobným skóre (tři Andělé pro Frýdek-Místek), které je obohaceno i řadou dalších cen, se nemůže pyšnit žádné jiné srovnatelné město v České republice,“ doplňuje ředitel hlavního spolupořadatele, městských kulturních zařízení Jakub Tichý.

 

15. ročník multižánrového benefičního festivalu Sweetsen fest proběhne od středy 20. do neděle 24. června 2018 ve Frýdku-Místku. Slavnostní zahájení a symbolické znovuotevření přehrady Olešná proběhne ve středu 20. června. Vstup je již tradičně zdarma.

 

Tak jako v minulých letech budou během festivalu probíhat finanční sbírky a prezentace prospěšných činností frýdecko-místeckých poboček společností ADRA, Charita a Podané ruce. Během minulých ročníků benefičního festivalu se podařilo vybrat částku dosahující téměř sedmi set tisíc korun.


„Symbolem letošního festivalu se stala plachetnice, dávná patronka přehrady Olešná. Pestrobarevný výlet do minulosti, kdy se na březích tísnily vlněné deky a slunečníky, pila se žlutá sodovka z voskovaných kelímků a zvlněná hladina, půl hodiny pěšky od panelákových sídlišť, byla nekonečnější než Atlantický oceán,“ uzavírá Lukáš Horký, který je autorem vizuálu Sweetsen festu od roku 2008.


25.6.2017

Sweetsen fest otevře příští rok koncert na hladině přehrady Olešná

Ve Frýdku-Místku skončil čtrnáctý ročník jednoho z největších benefičních festivalů v kraji. Sweetsen fest se stal zároveň i jedním z vrcholů oslav 750 let města Frýdek-Místek.


Benefiční festival Sweetsen fest, který letos zahájil velkolepý koncert na řece Ostravici, uzavřel v noci ze soboty na neděli koncert Tomáše Kočka a Orchestru. Po všechny čtyři dny lákal rozšířený a upravený festivalový areál tisíce diváků. S velkým ohlasem se setkal interaktivní koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek v hale bývalé tkalcovny společnosti Slezan. Letošní, již čtrnáctý ročník Sweetsen festu můžeme po právu označit za jeden z nejvydařenějších, a to jak ze strany programu, tak ze strany návštěvnosti.

 

Velká návštěvnost festivalu se odrazila i v charitativních sbírkách, které na Sweetsen festu pravidelně probíhají. Historicky nejvyšší výtěžek dosáhl 114 482 korun (ADRA Frýdek-Místek 45 170 korun, Charita Frýdek-Místek 31 450 korun, Podané ruce 37 862 korun) a teprve podruhé se přehoupl přes sto tisíc korun. 

Zahájení Sweetsen festu 2018Letošní ročník znovu ukázal výjimečnost města Frýdek-Místek, který je schopen nabídnout plnohodnotnou náplň pro čtyři festivalové dny a celkem osm samostatných scén a místní umělci bez větších problémů zajistí atraktivní program. Po letošním zahájení na řece Ostravici, které se nebude opakovat, se rozhodli pořadatelé, že i pro příští ročník připraví novinku, pravděpodobně ještě atraktivnější než letos. Po ukončení generální sanace místní přehrady Olešná, se tato znovu napouští, a v příštím roce by již měla být znovu naplněna čistou vodou a vhodná ke koupání a rekreaci. Velký koncert na hladině přehrady, panorama Beskyd v pozadí, lodě a velká laserová show pak budou symbolickým společným otevřením festivalu i přehrady.

 

„Děkuji městu, nově i kraji, našim novým partnerům společnostem Slezan Holding a Vyncke,i všem ostatním, že společnými silami můžeme realizovat takové věci, jako bylo letošní nezapomenutelné zahájení na řece Ostravici a bude určitě i koncert na hladině přehrady Olešná,“ dodává zakladatel festivalu Petr Korč z pořádajícího spolku Pod Svícnem.


15. ročník multižánrového benefičního festivalu Sweetsen fest proběhne od středy 20. do soboty 23. června 2018 ve Frýdku-Místku. Slavnostní zahájení a symbolické znovuotevření přehrady Olešná proběhne 20. června. Vstup je již tradičně zdarma.


9.7.2015

Sweetsen fest posunul hranice možného

 zpět     domů     tisk

ČESKÁ TELEVIZE

Sweetsen Fest v České televizi


 

TELEVIZE POLAR

Sweetsen Fest v televizi Polar


PODPORUJÍ NÁS


POŘADATELÉ

 

 
www.kulturafm.cz

 

 

 

Novinky Festival Historie Vizuál Podpora osobností Pořadatelé Program Hlavní program Zahájení festivalu Program pro děti Výstava Kapely a DJs Praktické Organizace Bezbariérovost Čistý festival Chcete vystoupit? Charita Charitativní sbírky CD sampler Foto-video Fotky Videa Press Pro novináře Média o nás


© 2004-2018 POD SVÍCNEM z.s. / Doporučujeme Dům Pod Svícnem / admin